Bireysel Koçluk

Koçluk bire bir özel seans şeklinde yapılır. İster bireysel ister kurumsal koçluk alın öncelikle hizmeti alacak kişinin koçluğun tam olarak ne olduğunu bilmesi ve onaylaması gereklidir. Süreci onaylayan bireyin sponsoru kurumu ise bazı noktalarda kurum beklenti ve vizyonu da sürece dahildir.Her iki şekilde de sürecin tamamı koç ve koçluk alan arasındaki gizlilik çerçevesinde yürütülür.

Tüm sorumluluk koçluk hizmeti alan kişinindir. Randevusunu organize etmekten verdiği kararları uygulamaya kadar süreci kendi yürütür.

Koç, sadece bu süreçte yol arkadaşlığı yapacak ve kişiyi yolda tutacaktır. Amaç aynı anda birden çok düşünce dosyayı işlemeye programlı beynimizin o an için en önemli konuya odaklanmasını sağlamaktır. Bu şekilde koç aynı zamandan kendi düşünce dosyalarını da yönetmektedir.

An’da kalarak ve yanındaki kişinin de konuya odaklanmasını sağlamaktadır. Tüm bunları yaparken de sadece güçlü soru soran olarak görünmektedir.

Bireysel koçluk; kişinin vizyon ve beklentisine göre ilk görüşmede yapılandırılır. Ancak süreç boyunca bu yapı güncellenebilir. Süreç bir yolculuk teması içerdiği için yol boyu düşünceler, hedefler, niyetler, istekler ve eylemler değişebileceği karşılıklı kabul edilmiştir. Değişim her daim vardır ve hep gelecek odaklıdır.